Aktualitet

"Nëntori që bën bashkë një komb" hap Gazetën Liberale sot

Shkruar nga Liberale
"Nëntori që bën bashkë një komb" hap

28 Nëntori kaloi pa festime, por fatkeqësia natyrore dhe tragjedia bën bashkë kombin shqiptar  me shqiptarë të Kosovës e Maqedonisë së Veriut që gjendeshin në Shqipëri për të dhënë ndihmesën në operacionet e shpëtimit.

Dita e Pavarësisë ishte armëpushim edhe nga palët e politikës shqiptare, ku presidenti Meta dhe kryeministri Rama bënë nderimet në Vlorë, ndërsa më vonë kreu i qeverisë do të postonte në rrjetet sociale video-mesazhin e Bashës se pavarësisht ndasive, në rast nevoje jemi komb i bashkuar.

Këto dhe shumë të tjera do t'i lexoni në Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH