Aktualitet

Nënë e bijë rezultojnë pozitivë me koronavirus në Pukë

               Publikuar në : 19:34 - 26/03/20 liberale

Nënë e bijë nga Puka janë dy raste të tjera me koronavirus, që kanë shtruar në spitalin e qytetit të vogël verior, më pas në Shkodër dhe më pas në Tiranë.

Rasti nga Puka doli negativ nga analiza me tampon, por më pas nga ajo me skaner në mushkëri rezultoi pozitiv.

Mendohet gruaja nga Puka mund ta ketë marrë nga djali i tij, i ardhur nga Gjermania, por djali ka rezultuar negativ.

Dyshohet se rasti nga Puka e ka marrë virusin COVID 19 nga kontakti që ka patur me pacientin zero të cilin e ka takuar ne Tiranë. Qarku Shkodër shkon me 5 raste në total.

Burimi: Bw

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back