Aktualitet

Tragjike/ Nënë e bijë humbin jetën nga koronavirusi brenda një dite

Shkruar nga Liberale
Tragjike/ Nënë e bijë humbin jetën nga koronavirusi brenda

Është rritur numri i të vdekurve nga koronavirusi në Librazhd. Këtë mesjavë, raportohet se kanë ndërruar jetë nga virusi i rrezikshëm nënë e bijë.

Mësohet se kanë humbur jetën brenda ditës së sotme te “Shefqet ndoriq” Safete Leka, 93 vjeç, dhe Vera Hysa, 71 vjeç. Nënë e bijë jetonin në një shtëpi, së bashku me bashkëshortin e 71-vjeçares.

Ndërkohë që gjatë javëve të fundit shifrat e koronavirusit në vendin tonë kanë qenë të larta.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH