Globi

Nëndrejtoresha nuk kallëzonte për rastin, mësuesi ngacmonte seksualisht 11-vjeçaren

Shkruar nga Liberale
Nëndrejtoresha nuk kallëzonte për rastin, mësuesi ngacmonte

Një rast i rëndë ka ndodhur në Itali pasi një mësues ka ngacmuar seksualisht një 11-vjeçare.

Nga kjo situatë atij i është caktuar masa e sigurisë “arrest shtëpiak.”

Në fillim vajza nuk tregonte por më pas gjeti forcën dhe t’i tregonte njërës prej mësuesve të saj se çfarë i kishte ndodhur.

Nxënës të tjerë të shkollës u solidarizuan me shoqen e tyre duke bashkëpunuar me hetuesit dhe e  denoncuan në polici sjelljen e mësuesit.

Nëndrejtoresha, e cila dyshohet se ka hequr dorë nga zbulimi i ngjarjes, është denoncuar për moskallëzim.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH