Globi

Nëna akuzohet për vrasjen dhe ngrënien e djalit të saj

Shkruar nga Liberale
Nëna akuzohet për vrasjen dhe ngrënien e djalit të saj

Një krim i rëndë po ringjallet në Gjykatën Penale të Zagazigut në Egjipt ku një nënë 29-vjeçare, e cila akuzohet se ka vrarë djalin e saj 5-vjeçar dhe më pas ka gatuar dhe ngrënë pjesët e trupit të tij.

Fillimisht, e akuzuara argumentoi se ajo ishte shtyrë në krim që burri i saj të mos ia merrte fëmijën. Mirëpo, gjatë seancës ajo ka pohuar se i është bërë magji, gjë që e ka shtyrë të kryejë krimin. Vetë ajo, siç tha ajo, ka vazhduar me aktin e saj për të thyer magjinë.

Gruaja, sipas aktakuzës, dyshohet se e ka vrarë fëmijën duke e goditur tri herë në kokë. Pasi e copëtoi trupin e tij në banjë, ajo dyshohet se i kishte gatuar kokën dhe pjesët e tjera dhe më pas i kishte ngrënë.

Menjëherë pas kësaj, ajo mblodhi pjesët e mbetura të trupit dhe i fshehu në një kovë. Mirëpo, ato u zbuluan rastësisht nga xhaxhai i fëmijës.

Gruaja u arrestua dhe u dërgua në Gjykatën Penale të Zagazigmes për akuzën e vrasjes me dashje të djalit të saj, Saad MS. Sipas raportimeve, ekspertët kanë vlerësuar se e akuzuara nuk ka shenja të sëmundjes mendore.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH