Aktualitet

Gazeta Liberale hapet sot me: Negociata dhe aeroporte elektorale

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet sot me: Negociata dhe aeroporte elektorale

Anëtarësimi në BE, sipas tij një dështim tetëvjeçar i qeverisë Rama, ka qenë që në ditët e para të fushatës një premtim i zotit Basha dhe i Partisë Demokratike për zgjedhjet e 25 prillit.

Zotim ky i ndarë me qytetarët në takime, por edhe në spote elektorale ku për ta përforcuar kryedemokrati ka sjellë edhe njëherë në vëmendje anëtarësimin në NATO apo lëvizjen pa viza në zonën Shengen gjatë qeverisë Berisha.

Ndërsa procesi i çeljes së negociatave është i ngrirë dhe nuk ka një datë për konferencën e parë ndërqeveritare me Shqipërinë, e cila ka gjithaq barrën e 15 kushteve për të plotësuar, kreu i PD-së ka hedhur një bast elektoral konkret duke premtuar se kjo do të ndodhë brenda 100 ditëve të para të qeverisjes së tij.

Këto dhe shumë të tjera do t’i gjeni sot në Gazetën Liberale.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH