Aktualitet

Në kërkim për vjedhje, 29-vjeçari nga Mirdita arrestohet tek Ura e Matit

Shkruar nga Liberale
Në kërkim për vjedhje, 29-vjeçari nga Mirdita arrestohet

Policia e Lezhës ka ndaluar një 29-vjeçar të shpallur në kërkim për vjedhje.

Në zbatim të planit të masave për kapjen e personave në kërkim, mbi bazën e informacioneve të marra në rrugë operative se një shtetas në kërkim po lëvizte me mjet në drejtim të Lezhës, Policia Rrugore e Lezhës ka mirëorganizuar punën duke bërë të mundur që në vendin e quajtur “Ura e Matit “, Milot , bllokimin e mjetit tip “Volkswagen”, si dhe ndalimin e drejtuesit të mjetit, shtetasin E.D., 29 vjeç, banues në Mirditë.

Ky shtetas ishte i shpallur në kërkim, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Kavajë ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg” për veprën penale “Vjedhja”, e kryer në bashkëpunim.

Më datë 06.07.2021, në fshatin Vorrozen, Kavajë shtetasi E.D., në bashkëpunim me shtetasin D.B., i arrestuar më parë, dyshohet të kenë vjedhur mjetin shtetasit S.B., banues në Kavajë.

Veprimet e mëtejshme për ekzekutimin e vendimit të Gjykatës do të kryhen nga specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Kavajë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH