Sport

Në gjurmët e Robert Lewandowski. Mister “23 golëshi kuqezi” në Spanjë!

Shkruar nga Liberale
Në gjurmët e Robert Lewandowski. Mister “23 golëshi

Në sezonin e tij të parë në Spanjë, Robert Leëandoëski u shpall kampion dhe gjithashtu golashënuesi më i mirë i La Liga-s.

Leva e mbylli sezonin me 23 gola, pa asnjë me penallti.

Me po aq gola e mbylli sezonin edhe Myrto Uzuni. “Bomberi” kuqezi ishte protagonist absolut me Granada-n duke u shpallur kampion në La Liga 2, gjithashtu edhe golashënuesi më i mirë.

Futbollisti i Kombëtares rikthehet në formë të shkëlqyer para ndeshjeve kualifikuese, Euro 2024.

https://youtu.be/Pm9O12nAHnE?t=10

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH