Aktualitet

Ndryshimet në grupin parlamentar, PD informon Kuvendin pas përjashtimit të mbështetësve të Berishës

Shkruar nga Liberale
Ndryshimet në grupin parlamentar, PD informon Kuvendin pas

Pas përjashtimit të mbështetësve të Berishës Partia Demokratike ka informuar Kuvendin rreth ndryshimeve në grupin parlamentar.

‘Pas vendimeve të Kryesisë së Partisë dhe këshillit Kombëtar të PD, në përputhje me statutin dhe Rregulloren e brendshme të Grupit Parlamentar, në përputhje me nenet 15 e vijues të Rregullores së Kuvendit, ju njoftojmë se në mbledhjen e Grupit Parlamentar të datës 15.01.2022, kryetari i Grupit Parlamentar është zgjedhur Enkelejd Alibeaj, shkruhet në njoftimin e PD.

[gallery columns="1" size="full" gss="1" ids="1232790,1232791,1232792,1232793"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH