Sport

Ndeshjet sensibilizuese/ Sa shumë legjenda e titullar te Shqipëria

               Publikuar në : 18:52 - 10/01/20 liberale

Shqipëri-Itali është gjysmëfinalistja e parë e eventit që po mbahet në stadiumin kombëtar, “Air Albania Stadium” në kuadër të ndeshjeve sensibilizuese për të prekurit nga tërmeti i 26 nëntorit në Durrës dhe Tiranë.

Ndërkohë, janë publikaur dhe formacionet zyrtare të këtij dueli, me Shqipërinë që do ta nis me Foto Strakoshën në portë, Debatik Currin, Besnik Hasin, Armend Dallkun, Altin Lalën, Ervin Skelën, Edvin Muratin, Altin Rrakllin, Nevil Dede, Artin Shaqiri dhe Igli Tare. Ndërkaq në stol kanë mbetur emra si Arjan Beqaj, Redi Jupi, Alban Bushi, Klodian Duro, Ervin Bulku, Ardian Aliaj, Erion Bogdani dhe Nderim Nexhipi.

Nga ana tjetër, ish trajneri i Shqipërisë, Gianni de Biasi ka hedhur në fushë legjenda si Cristian Zaccardo, Simone Perrota, Benito Carbone dhe Massimo Paganin.

Tags: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back