1

Ndeshja me Bjellorusinë, Shqipëria shënon golin e dytë

               Publikuar në : 16:32 - 18/11/20 liberale

Ka startuar në “Air Albania” sfida më e rëndësishme e grupit ajo mes Shqipërisë dhe Bjellorusisë. Një “finale” që vlen plot 1.1 milionë euro për kuqezinjtë e Edi Rejës, që do të kërkojnë me çdo kush fitoren, pasi çdo rezultat tjetër nuk do i bënte punë.

Shqipëria ka kaluar në avantazh në minutën e 19 me golin e Cikalleshit. Ka qenë pikërisht ky futbollist që pas 10 minutash ka goditur penalltinë në portën e Bjellorusisë, duke shënuar goin e dytë.

Edi Reja ka bërë 4 ndryshime të rëndësishme, teksa Doka, Memolla, Laçi dhe Gjasula e kanë nisur titullarë. Elseid Hysaj do të mungojnë në ketë ndeshje pasi është zbuluar se është prekur nga COVID-19. Ndërkohë që, Abrashi mungon për këtë ndeshje për shkak të kartonëve, ndërsa Kallaku dhe Uzuni e nisin nga stoli.

Tags: , , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back