Aktualitet

Ndërtimet pa leje, Bardhi: Rama gënjen për të mbrojtur oligarkët!

Shkruar nga Liberale
Ndërtimet pa leje, Bardhi: Rama gënjen për të mbrojtur

Deputeti i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama lidhur me ndërtimet pa leje.

Sipas Bardhit, Rama po vazhdon të gënjejë për të mbrojtur oligarkët.

“Edi Rama vazhdon të gënjejë për të mbrojtur oligarkët. Opozita në GJK ka kërkuar shfuqizimin e VKM që legalizon pa ligj katet shtesë të Kullave të pastrimit të parave të pista dhe korrupsionit. Konfiskimin e parashikon ligji! Zbato ligjin për oligarkët njëlloj si për çdo qytetar”, shkruan Bardhi në Twitter.  /Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH