Kryesore

Ndërron jetë një tjetër i prekur nga koronavirusi në Kosovë

               Publikuar në : 14:26 - 07/04/20 liberale

Ka shkuar në numri i viktimave me koronavirus në Kosovë. Lajmin e ka dhënë  Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës.

“I.SH (1955), i transferuar nga Spitali i Përgjithëm në Ferizaj, ka ardhur në gjendje të rëndë shëndetësore, dhe për shkak të arrestit kardiak, përkundër angazhimit maksimal nga stafi mjekësor i Klinikës Emergjente, nuk ka arritur të mbijetojë. Ai rezultuar pozitiv pasi u testua pasi ka vdekur”, thuhet në njoftim. /Gazeta Liberale

Tags: ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back