Sport

Ndërron jetë nga Covid-19 ish-presidenti i Klubit Tirana

               Publikuar në : 20:27 - 13/02/21 liberale

Një lajm i trishtë ka ardhur për futbollin në vendin tonë veçanërisht për dashamirësit e skuadrës së Tiranës.

Koronavirusi i ka marrë jetën në moshën 76-vjeçare ish-presidentit të klubit, Metush Seferit.

Prej ditësh ai po kurohej ndaj koronavirusit por nuk arriti t’i mbijetonte.

Metush Seferi ka qenë presidenti i Tiranës gjatë viteve 1993-1998.

Gjatë drejtimit të tij, Tirana, arriti që të fitonte tri tituj radhazi kampion, dy Kupa të Shqipërisë dhe një Superkupë.

Tags: , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back