Aktualitet

Ndërron jetë në moshën 72-vjeçare mjeku psikiatër

               Publikuar në : 21:10 - 10/04/21 liberale

Një mjek psikiatër i spitalit të Krujës, Përparim Pengili ka ndërruar jetë sot nga COVID-19 në moshën 72-vjeçare.

Mjeku 3 ditë pasi u infektua nga COVID-19 u shtrua në spitalin e Sanatoriumit ku dhe sot ndërroi jetë.

Deri në shkurt ai ishte në krye të detyrës në spitalin ‘’Stefan Gjoni’’ në Krujë, madje me shtyrje pensioni, por COVID-19 ia mori jetën.


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back