Globi

Ndërron jetë në moshën 35 vjeçe balerina dhe aktorja italiane, mesazhi i saj i fundit në rrjetet sociale

Shkruar nga Liberale

Bota e spektaklit në zi për vdekjen e parakohshme të Maria Miceli, kërcimtarja e famshme italiane me banim në Menerbio , në zonën e Brescias. Ajo ndërroi jetë në moshën vetëm 35-vjeçare. Kishte punuar në teatër dhe televizion, edhe si aktore, duke marrë pjesë në disa programe të transmetuara në rrjetet kryesore kombëtare italiane. Midis tyre, spikat " Camer Café ", një sitcom i paharrueshëm nga Mediaset, i transmetuar për gjashtë sezone në Italia 1. Balerina kishte magjepsur publikun edhe në videoklipin e këngës "Grande Amore" nga Il Volo , një nga këngët më të pëlqyera.

Në postimin e saj të fundit të shpërndarë në Instagram dhe Facebook, ajo kishte publikuar frazën "Dashuria është ura midis teje dhe gjithçkaje": një varg i marrë nga një poezi e famshme e Xhelal ad-din Rumi, i njohur më mirë si Rumi, më i madhi nga poetët mistikë persianë. Pikërisht në rrjetet sociale janë me dhjetëra mesazhe ngushëllimi nga miqtë dhe të njohurit e balerinës.

35-vjeçarja u përcoll sot për në banesën e fundit, ndërsa si shkak i vdekjes mediat italiane thanë se u godit nga një sëmundje.

E diplomuar për kërcim klasik, me kalimin e viteve ajo ishte bërë edhe mësuese dhe koreografe. Në kurrikulën e tij ka edhe dy diploma: një në Letërsi antike dhe tjetra në Arkeologji dhe Kultura të Botës së Lashtë. Me vdekjen e tij ai la pas nënën e tij Annarita, babain e tij Raffaele dhe pesë vëllezërit e motrat: Teresa, Aleign, Maddalena, Selam dhe Andualem. /Liberale.al/

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH