Aktualitet

Ndërprerja e kontratës për mjekët specializantë, reagon Vasili

Shkruar nga Liberale
Ndërprerja e kontratës për mjekët specializantë, reagon

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar në lidhje me lajmin ku mjekëve specializantë iu ndërpritej kontrata. Përmes një mesazhi në rrjetin social, Vasili thekson se ky është një vendim arbitrar, i pa mend dhe arrogant.

Ai pohon më tej se pretendimi i Ministrisë se Shëndetësisë se keta duhet marrin miratimin paraprak te saj eshte i trashe dhe pa kuptim.

REAGIMI I VASILIT

Qindra mjekeve specializante rilindja u nderpret Kontraten e Punes!

Nje Vendim arbitrar, i pa mend dhe arrogant u nderpret mjekeve specializante kontraten e punes. Kush kupton fare pak mjeksi dhe njeh realitetin e perditshem te spitaleve tona dhe e di shume mire ngarkesen dhe rolin e mjekeve specializante.

Pretendimi i Ministrisë se Shendetesise se keta duhet marrin miratimin paraprak te saj eshte i trashe dhe pa kuptim.

Çdo lek qe kane marre deri tani specializantet është miratuar nga Ministria se Drejtorite Rajonale nuk i kane paguar nga xhepi i tyre. Dokumentet e mëposhtme tregojnë gjithshka.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH