Aktualitet

"Ndërkombëtarët në mes të Zgjedhores", hapin Gazetën Liberale sot

Shkruar nga Liberale
"Ndërkombëtarët në mes të Zgjedhores", hapin

Vizita e ambasadorëve të ShBA-së, BE dhe Gjermanisë në zyrën e kryeministrit dje dhe tek Basha një ditë më parë duket si ura lidhëse, ose imponimi i ndërkombëtarëve për kompromis në Reformën Zgjedhore, që do të sillte normalizimin e situatës për të shkuar drejt zgjedhjeve të ardhshme, ku të dyja palët do të duhet të heqin dorë nga pretendimet maksimaliste.

Teatri ishte pika që derdhi gotën. Së pari,  për ta çuar opozitën tek protesta, edhe pse deri më tani si mbështetëse dhe jo organizatore dhe për të rrezikuar seriozisht Reformën Zgjedhore, e cila qysh prej uljes në tryezë të palëve është shoqëruar me debate, kushtëzime e kërcënime.

Këto dhe shumë të tjera do t'i lexoni sot në Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH