Aktualitet

Ndarja nga jeta e Lefter Çipës/ Rama: Zëri gurgullues i bregut...

Shkruar nga Liberale
Ndarja nga jeta e Lefter Çipës/ Rama: Zëri gurgullues i

Ndarja nga jeta e poetit Lefter Çipa ka vendosur në zi artin shqiptar.

Pas presidentit Ilir Meta dhe kryeparlamentarit Gramoz Ruçi, edhe kryeministrit Edi Rama i ka kushtuar një shkrim poetit Çipa.

Kryeministri e konsideron Çipën si zëri gurgullues i bregut shqiptar që i dha një thesari perlash polifonike.

Postimi i plotë i kryeministrit Edi Rama:

“LEFTER ÇIPA ishte zëri gurgullues i bregut shqiptar, që i dha jetë një thesari perlash polifonike dhe sot iku nga kjo botë, duke lënë pas jehonën e pashuajtshme të perlave të tij”

#TëPaharruar

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH