Sport

Ndahet papritur nga jeta basketbollisti i njohur

Shkruar nga Liberale
Ndahet papritur nga jeta basketbollisti i njohur

Brandon Hunter, i cili luajti për Boston Celtics dhe Orlando Magic, ndërroi jetë papritur në moshën 42-vjeç.

Trajneri i basketbollit i Universitetit të Ohajos, Jeff Boals, dha lajmin për vdekjen e Hunter në rrjetet sociale të martën mbrëma, duke shkruar se ishte një “ditë e trishtuar”.

“Brandon Hunter, iku shumë shpejt. Një nga më të mirat që ka veshur ndonjëherë fanellën e skuadrës sonë, #RIP.”

Boals nuk dha informacione më të detajuara për shkakun e vdekjes së ish-lojtarit të NBA-së.

Hunter ka qenë basketbollist i shquar në ekipin e Universitetit të Withrow përpara se të bëhej një “Bobcat” me ekipin e basketbollit të meshkujve të Universitetit të Ohajos nga 1999-2003.

Hunter luajti në Itali midis viteve 2006 dhe 2009 me fanellat e Napolit, Livornos, Biellas dhe Montegranaros, duke regjistruar gjithsej 103 ndeshje në Serinë A.

Në fund të karrierës së tij si lojtar, Hunter kishte ndërmarrë një rrugë të re si lojtar-trajner.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH