Aktualitet

Ndahet nga jeta piktori i njohur korçar, Sotiraq Xega

Shkruar nga Liberale
Ndahet nga jeta piktori i njohur korçar, Sotiraq Xega

Është ndarë nga jeta në moshën 76-vjeçare piktori i njohur korçar Sotiraq Xega.

Xega ishte një nga piktorët më të njohur në qytetin e Korçës.

Ai është prezantuar për artdashësit me shumë ekspozita personale, ndërsa ka marrë pjesë me punimet e tij në një sërë aktivitetesh, në nivel lokal dhe kombëtar.

Xega ka qenë dhe ish-përgjegjës i arkivave në Korçë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH