Showbiz

Ndahet nga jeta aktorja e famshme e James Bond

Shkruar nga Liberale

Aktorja franceze Claudine Auger, e njohur për rolin e saj përkrah Sean Connery në filmin James Bond Thunderball të vitit 1965, ka vdekur në moshën 78 vjeçare.

Ajo u nda nga jeta të mërkurën në Paris pasi vuajti prej shumë kohësh nga një sëmundje.

Auger filloi karrierën si modele, duke përfaqësuar Francën dhe mori pjesë në Miss World në 1958.

Por shumë shpejt shfaqi talentin në aktrim dhe mori role të rëndësishme përfshirë një në filmin “The Iron Mask” të vitit 1962.

Disa vjet më vonë në 1965, ajo shkëlqeu në Domino në Thunderball, filmi i katërt i Bond.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH