1

Ndahet nga jeta aktori më i vjetër i Hollywood-it

               Publikuar në : 16:40 - 12/05/21 liberale

Aktori i famshëm i Hollywood-it, Norman Lloyd, është ndarë nga jeta në moshën 106-vjeçare. Djali i Lloyd, Michael Lloyd, tha se i ati vdiq të martën në shtëpinë e tij në lagjen Brentwood të Los Angeles.

Karriera e tij daton që në dramat më të hershme amerikane, si ajo e vitit 1939, “On the Streets of New York”, deri tek projektet e shekullit të 21, si “Modern Family” dhe “The Practice.

 


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back