Showbiz

Ndahet nga jeta aktori më i vjetër i Hollywood-it

Shkruar nga Liberale
Ndahet nga jeta aktori më i vjetër i Hollywood-it

Aktori i famshëm i Hollywood-it, Norman Lloyd, është ndarë nga jeta në moshën 106-vjeçare. Djali i Lloyd, Michael Lloyd, tha se i ati vdiq të martën në shtëpinë e tij në lagjen Brentwood të Los Angeles.

Karriera e tij daton që në dramat më të hershme amerikane, si ajo e vitit 1939, “On the Streets of New York”, deri tek projektet e shekullit të 21, si “Modern Family” dhe “The Practice.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH