Aktualitet

Naftëtarët në Ballsh: Nuk dalim nga ngujimi pa pasur një zgjidhje

               Publikuar në : 11:42 - 26/10/20 liberale

Gratë naftëtare shprehen se nuk dalin nga greva, pa pasur një zgjidhje të çështjes.

“Nuk duam asgjë tjetër, duam gjakun tonë. Populli është uragan e duhet të reagojmë të gjithë. Presim që kryeministri të reagojë. Nuk dallim nga greva pa marrë zgjidhje”, tha një naftëtare.

Kurse një tjetër tha se kryeministri Edi Rama duhet të reagojë dhe t’i japë zgjidhje situatës së krijuar.

“Edi Rama të reagojë dhe t’i jepet zgjidhje situatës. Nuk dalim nga greva pa marrë atë që na takon. Kryeministri është mashtrues”, deklaroi naftëtarja. /Gazeta Liberale

Tags: , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back