Aktualitet

Naftëtaret e Ballshit: Mos na detyroni të sjellim edhe fëmijët këtu

               Publikuar në : 10:36 - 24/10/20 liberale

Ka hyrë në ditën e 10 të saj greva e urisë së naftëtareve të Ballshit, ndërsa mësohet se shëndeti i grevisteve është përkeqësuar.

Ato janë shprehur njëzëri se ndihen keq dhe se stresi dhe heshtja e kryeministrit Edi Rama po i vret. Mes të tjerash ajo kanë paralajmëruar dhe përshkallëzimin e mëtejshëm të situatës, ndërsa pohojnë se po i detyrojnë që të fusin në greve dhe fëmijët e tyre.

“Mos na detyroni që të sjellim edhe fëmijët këtu. Pagat janë të panegociueshme. Do të vazhdojmë grevën e urisë. Që këtu dalim vetëm të vdekura.”, thanë grevistët.

Tags: ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back