Aktualitet

Murrizi: Do të bëj pakt edhe me djallin për të hapur listat

Shkruar nga Liberale
Murrizi: Do të bëj pakt edhe me djallin për të hapur listat

I ftuar në emisionin Open në Top Channel Murrizi është shprehur i vendosur se do që të hapen listat dhe të ulet përqindja e pranimit, duke ftuar edhe opozitën jashtëparlamentare që t’i bashkohet nismës.

“Mes listës së hapur dhe pjesëmarrjen time në Kuvend, unë zgjedh të parën. Kur mos qofsha në Kuvend, por dua t’ua prish listat e mbyllura. Dua ta ul nga 5% në 2%. Edhe me djallin do bëj pakt për të hapur listat.

Mund të jetë edhe Basha e Mediu dakord që ta ulin. Prandaj unë them hajde ulemi e flasim,”-tha Murrizi.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH