Aktualitet

MSH: Tre pacientë humbën jetën nga Covid-19

Shkruar nga Liberale
MSH: Tre pacientë humbën jetën nga Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit, tre paciente e kanë humbur betejën me Covid, ndërsa 65 qytetarë kanë mundur të shpëtojnë.

Ministria e Shëndetësisë thotë se viktimat janë një 57 vjeçar nga Lushnja dhe një 74 vjeçar dhe një 83 vjeçar nga Tirana.

Në total, që nga fillimi i pandemisë numri i viktimave ka shkuar në 343, ndërsa të shëruar 6733 qytetarë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH