Aktualitet

MSH kërkon ndërprerje të kontratave për mjekët specializantë

Shkruar nga Liberale
MSH kërkon ndërprerje të kontratave për mjekët

Ministria e Shëndetësisë ka urdhëruar Operatorët e Shërbimeve të Kujdesit Shëndetësor për 4 qarqe kryesore të vendit që të ndërpresin kontratat me 1000 mjekë specializantë.

Në shkresën e siguruar nga BalkanWeb, e cila mban datën e djeshme, ku kërkohet që këto institucione të ndërpresin kontratat për të gjithë.

Kjo kërkesë i referohet operatorëve shëndetësorë në qarqet; Tiranë, Elbasan, Vlorë dhe Shkodër.

[gallery columns="1" size="full" gss="1" ids="1204099,1204100,1204101,1204102"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH