Aktualitet

MSH: Humb jetën 68-vjeçari nga Puka me koronavirus

Shkruar nga Liberale
MSH: Humb jetën 68-vjeçari nga Puka me koronavirus

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se një pacient 68-vjeçar me koronavirus ka humbur jetën.

"Ne 24 orët e fundit ka ndërruar jetë një pacient 68 vjeç nga Puka, i cili vuante nga spok dhe ishte ne gjendje te rende i intubuar prej disa ditësh. Pavarësisht përpjekjeve të stafit mjekësor 68 vjeçari nuk ka mundur të mbijetojë.", njoftoi ministria. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH