Aktualitet

MSH: 150 persona fituan betejën me Covid gjatë 24 orëve të fundit

Shkruar nga Liberale
MSH: 150 persona fituan betejën me Covid gjatë 24 orëve të

Gjatë 24 orëve të fundit, 150 qytetarë e kanë fituar betejën me koronvirusin në vend. Lajmin e ka konfirmuar ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu.

“Gjatë 24 orëve të fundit, 150 qytetarë e kanë fituar betejën me virusin e rrezikshëm!”, shkruan ministrja në një postim në rrjetet sociale.

Prej ditësh numri i pacientëve që shërohen nga koronavirusi është i lartë.

Ndërkaq, vijon të jetë i lartë edhe numri i rasteve të reja dhe fatkeqësisht edhe ai i viktimave.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH