Aktualitet

Moti/ Temperaturat nën zero edhe sot

Shkruar nga Liberale
Moti/ Temperaturat nën zero edhe sot

Sot më 2 janar moti do të vijojë të jetë i kthjellët në të gjithë territorin. Por pritet përsëri një rënie e ndjeshme e temperaturave në vlerat minimale.

Në zonat malore temperaturat minimale do të arrijnë vlerat:

-8ºC në zonat malore

-5ºC në zonat e ulta

0ºC në ato bregdetare.

Sa i përket vlerave të mesditës ato si këto ditë nuk do të kalojnë vlerat prej 12-13ºC në zonat e ulëta dhe ato bregdetare./Gazeta Liberale

/

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH