Aktualitet

Moti sot, ulje temperaturash dhe reshje shiu

Shkruar nga Liberale
Moti sot, ulje temperaturash dhe reshje shiu

Shqipëria do të ketë mot me kthjellime dhe vranësira të pakta, kryesisht në pjesën e parë të ditës.

Në pjesën  edytë të ditës, do të ketë shtim të vranësirave, të cilat do të sjellin reshje afat-shkurtra shiu në pjesën më të madhe të vendit.

Në zonat malore parashikohen sërish reshje dëbore.

Temperaturat do të pësojnë sërish ulje, duke u luhatur në vlerat nga -3 në 14 gradë Celcius./Gazeta Liberale

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH