Aktualitet

Moti sot, sërish me reshje shiu

Shkruar nga Liberale

Shqipëria do të mbizotërohet sot nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, të cilat do të sjellin reshje shiu, por në një intensitet më të ulët sesa dje.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do variojnë:

-në zonat malore nga 06ºC deri në 14ºC

-në zonat e ulëta nga 10ºC në 21 ºC

-në zonat bregdetare nga 13C në 21ºC.

Era do të fryej në drejtim Jugor me forcë valëzimi deri në 6 ballë./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH