Aktualitet

Moti sot, reshje shiu dhe shtrëngata

Shkruar nga Liberale
Moti sot, reshje shiu dhe shtrëngata

Moti sot do të vazhdojë me reshjet e shiut. Reshjet herë pas here do të jenë në formë e shtërngatave, ndërsa në zonta e thella malore do ketë reshje dëbore.

Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do variojnë:

- në zonat malore nga -1ºC deri në 07ºC

- në zonat e ulëta nga 04ºC në 13ºC

- në zonat bregdetare nga 09°C në 15ºC.

Era do të fryej në drejtim Juglindor me forcë valëzimi 3 ballë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH