Aktualitet

Moti sot, priten reshje në gjithë vendin

Shkruar nga Liberale
Moti sot, priten reshje në gjithë vendin

Shqipëria do të mbizotërohet sot nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash që do të sjellin reshje shiu në të territorin. Reshjet janë në intensitet mesatar.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do variojnë:

- në zonat malore nga 05ºC deri në 13ºC

- në zonat e ulëta nga 10ºC në 20ºC

- në zonat bregdetare nga 13°C në 20ºC.

Sipas parashikimeve reshjet do të vazhdojnë edhe të martën dhe të mërkurën. Dita e enjte pritet të ketë përmirësim të kushteve atmosferike.

Era do të fryej në drejtim Jugor- Juglindor me forcë valëzimi deri në 3 ballë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH