Aktualitet

Moti sot, diell dhe temperatura të ulëta

Shkruar nga Liberale

Shqipëria sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët me alternime vranësirash. Mundësitë për reshje shiu janë të pakta.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do variojnë:

- në zonat malore nga 07ºC deri në 18ºC

- në zonat e ulëta nga 15ºC në 23 ºC

- në zonat bregdetare nga 17C në 26ºC.

Era do të fryej në drejtim Veriperëndimor me forcë valëzimi deri në 3 ballë./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH