Aktualitet

Moti sot, diell dhe rritje temperaturash

Shkruar nga Liberale
Moti sot, diell dhe rritje temperaturash

Shqipëria do të mbizotërohet sot nga një mot i kthjellët me alternime vranësirash por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do variojnë:

- në zonat malore nga 06ºC deri në 16ºC

- në zonat e ulëta nga 13ºC në 26 ºC

- në zonat bregdetare nga 17C në 28ºC.

Era do të fryej në drejtim Jugor me forcë valëzimideri në 2 ballë./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH