Aktualitet

Moti sot, diell dhe rritje temperaturash

Shkruar nga Liberale

Shqipëria sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët me alternime vranësirash por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do variojnë: në zonat malore nga 07ºC deri në 18ºC, në zonat e ulëta nga 15ºC në 25 ºC dhe në zonat bregdetare nga 18C në 28ºC.

Era do të fryej në drejtim Jugor me forcë valëzimi në 3 ballë./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH