Aktualitet

Moti me vranësira dhe temperatura deri në 22 gradë

Shkruar nga Liberale
Moti me vranësira dhe temperatura deri në 22 gradë

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm por nuk përjashtohet mundësia për reshje të izoluara.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 04°C në 13°C, në zonat e ulëta nga 13°C në 21°C dhe në zonat bregdetare nga 15°C në 22°C.

Era do të fryjë në drejtim Juglindor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë deri në 3 ballë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH