Aktualitet

Moti me diell dhe rritje temperaturash

Shkruar nga Liberale
Moti me diell dhe rritje temperaturash

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të kthjellët në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 02°C në 13°C, në zonat e ulëta nga 09°C në 20°C dhe në zonat bregdetare nga 12°C në 23°C.

Era do të fryjë në drejtim Lindor-Verilindor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 4 ballë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH