Aktualitet

Moti/ Ja zonat ku rrezikohen përmbytje nga reshjet

Shkruar nga Liberale
Moti/ Ja zonat ku rrezikohen përmbytje nga reshjet

Shqipëria do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë reshje shiu që herë pas here do të jenë në formën e rebesheve.

Nga reshjet rrezikohen përmbytje lokale në disa qytete si, Shkodër, Lezhë, Durrës, Vlorë dhe Gjirokastër.

Sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 09°C në 19°C, në zonat e ulëta nga 17ºC në 26°C dhe në zonat bregdetare nga 18°C në 27°C.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH