Kryesore

Moti i keq përfshin Europën, përmbytje dhe viktima

               Publikuar në : 16:45 - 03/10/20 liberale

Një pjesë e Europës po përballet me një valë të motit të keq.

Stuhi dhe reshje rekord shiu janë regjistruar në veri të Italisë, me rajone të shumta që përjetojnë përmbytje dhe rrëshqitje dheu.

Disa persona janë shpallur të zhdukur, ndërsa një zjarrëfikës ka humbur jetën gjatë operacioneve të kërkim-shpëtimit.

Situatë është e njëjtë edhe në Francë. Dy persona kanë humbur jetën dhe 8 të tjerë janë shpallur të zhdukur në jug të vendit pasi një suthi solli përmbytje dhe dëme të tjera.

Qyteti i Nisës është më i prekuri, ndërkohë, përmbytje ka pasur edhe në disa qytete të Britanisë së Madhe.

<
>
33936362-8800277-image-m-18_1601728615352 33932930-8800277-image-a-76_1601718010546 33932828-8800277-image-a-71_1601717668715 33934986-8800277-image-a-14_1601724021861 33934976-8800277-image-a-1_1601723874481

Tags: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back