Aktualitet

MOTI I DITËS, vranësira dhe reshje shiu

Shkruar nga Liberale
MOTI I DITËS, vranësira dhe reshje shiu

Dita e sotme karakterizohet nga vranësira kalimtare në pothuajse gjithë vendin tonë, deri në orët e mesditës.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-jugperëndim me shpejtësi mesatare 1-8m, duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 1 deri 2 ballë.

Temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në mëngjes por mesdita nuk do të sjellë ndryshim të tyre duke u luhatur nga 10°C deri në 28°C.

Vranësirat mund të shoqërohen me reshje shiu me intensitet të ulët deri mesatar në formën e shtrëngatave afatshkurtra përgjatë Ultësirës Perëndimore dhe relieveve malore.

Gjatë natës pritet përmirësim i kushteve të motit në të gjithë vendin.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH