Aktualitet

MOTI I DITËS: Ulen temperaturat, reshje shiu dhe shtrëngata në të gjithë vendin

Shkruar nga Liberale
MOTI I DITËS: Ulen temperaturat, reshje shiu dhe shtrëngata në

Moti në Shqipëri do të vazhdojë të jetë i paqëndrueshëm. Sipas MeteoAlb në territorin shqiptar vranësirat dhe reshjet e shiut të jenë prezente dhe herë pas here shirat do të paraqiten në formë shtrëngate shoqëruar me stuhi të forta ere.

Parashikohet që gjatë pasdites dhe mbrëmjes të ketë dobësim të intensitetit të shirave në pjesën më të madhe të territorit duke lënë me rrebeshe të përkohëshme skajin veri-veriperëndimor. Gjatë natës pritet përmirësim gradual i kushteve atmosferike në vënd.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rënië të ndjeshme në të dy vlerat ekstremale ditore duke u luhatur 0°C minimalja deri në 14°C maksimalja në rang vendi. Era do të fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi 11 km/h nga drejtimi Jugperëndimor, duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 3 ballë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH