Aktualitet

MOTI I DITËS me kthjellime dhe vranësira të pakta

Shkruar nga Liberale
MOTI I DITËS me kthjellime dhe vranësira të pakta

Dita e premte do të jetë nën ndikim të kushteve atmosferike të qëndrueshme por më të lagështa.

Moti parashikohet me alternime vranësirash dhe intervale kthjellimi.

Era do të fryjë me drejtim nga veriperëndimi-jugperëndim me shpejtësi deri në 8m/sek duke bërë që valëzimi në detet Adriatik dhe Jonë të jetë i ulët i forcës 1 ballë.

Temperaturat parashikohen: në zona malore 3 deri 17°C, në zona e ulëta 4 deri 19°C, në zona bregdetare 6 deri 18°C.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH