Aktualitet

MOTI I DITËS: Kthjellime e vranësira, ja si nis muaji Dhjetor

Shkruar nga Liberale
MOTI I DITËS: Kthjellime e vranësira, ja si nis muaji Dhjetor

Sot më 1 Dhjetor dita do të dominohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta në pjesën më të madhe të tij ku më të dukshme vranësirat do të paraqiten në dy ekstremet veri-jug duke gjeneruar shira të dobët dhe lokalë, nuk përjashtohen edhe reshje të izoluara dëbore në zonat e thella malore.

Orët e pasdites dhe në vijim do të kenë shtim të vranësirave dhe lagështirës në ajër duke bërë që nata vonë të sjellë rrebeshe të përkohshme shiu si fillim në zonat veriore dhe veriperëndimore dhe gradualisht në të gjithë vendin.

Temperaturat e ajrit do të ulen lehtë në mëngjes, por mesdita do të sjellë 2 gradë rritje të tyre duke luhatur vlerat ditore nga 1°C deri në 20°C

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH