Aktualitet

MOTI I DITËS/ Kthjellime dhe vranësira

Shkruar nga Liberale
MOTI I DITËS/ Kthjellime dhe vranësira

Nga sot mbi vendin tonë do të depërtojnë masa ajrore relativisht të paqëndrueshme dhe të lagështa.

Në këtë mënyrë moti parashikohet me kthjellime por nuk do të mungojnë edhe alternimet e vranësirave mesatare dhe hera-herës deri të dendura në të gjithë territorin.

Era do të fryjë me drejtim jugperëndim – veriperëndim me shpejtësi mesatare deri në 6m/sek, duke bërë që valëzimi në detet Adriatik dhe Jon të jetë i ulët i forcës 1 ballë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH