Aktualitet

MOTI I DITËS, kthjellime dhe temperatura të acarta

Shkruar nga Liberale
MOTI I DITËS, kthjellime dhe temperatura të acarta

Vendi ynë do të ndikohet nga masa ajrore të acarta me origjinë verilindore (siberiane) me temperatura që do të shkojnë në vlera negative në pjesën më të madhe të territorit.

Për shkak të origjinës së masave ajrore kontinentale dhe të thata moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin me vranësira të pakta deri mesatare kalimtare në relievet malore për të gjithë javën.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH