Aktualitet

MOTI I DITËS/ Erë e ftohtë, ngrica dhe borë

Shkruar nga Liberale
MOTI I DITËS/ Erë e ftohtë, ngrica dhe borë

Sinoptikania Lajda Porja ka bërë parashikimin e motit për ditën e sotme.

Ajo tha se, pas mesnate do të ketë reshje shiu në ultësirën perëndimore dhe reshje dëbore në gjithë zonën malore, që nga Bajram Curri deri poshtë në Juglindje në Ersekë.

“Dita e shtunë do ketë herë pas here ndërprerje dhe pakësim apo intensitet më të ulët, megjithatë do mbeten prezente”, tha sinoptikania, ndërsa theksoi se të dielën moti do të përmirësohet.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH